• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024
1

حساب وکالتی شرکت‌های توزیع برق به طورکامل شارژ شد

  • کد خبر : 29433
  • ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۲
حساب وکالتی شرکت‌های توزیع برق به طورکامل شارژ شد
در تداوم اجرای اصلاح نظام مالی صنعت برق و انجام معاملات برق در بورس انرژی، طی اردیبهشت ماه نیز مبلغ تخصیص یافته برای خرید شرکت‌های توزیع از بازار برق بورس انرژی در حساب وکالتی آنها شارژ شده است.

به گزارش پرونده نیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم، در مجموع ۲۷ شرکت توزیع برق طی اردیبهشت ماه و تا پایان هفته گذشته ۷۳۱ هزار و ۵۱ مگاوات ساعت برق با متوسط قیمت ۱۱۷۷ ریال و حداقل نرخ ۱۰۵۰ریال در بورس انرژی‌ معامله کردند و نرخ معاملات به حداکثر قیمت ۱۲۲۷ ریال رسید. حجم معاملات روزانه از ابتدای اردیبهشت ماه تا کنون به رقم ۱۵ میلیون و ۱۵۸ هزار و ۵۲۷ مگاوات ساعت رسیده است.

بر اساس این گزارش در آخرین روز معاملات هفته قبل تعداد ۸۱ معامله صورت گرفته است که نسبت به روز قبل خود ۲۵ درصد افزایش را همراه داشت. از طرفی این اعداد نمایانگر آن است که تعداد کل معاملات در طول اردیبهشت ماه به ۱۵۹۰رسیده است.

همچنین پس از پایان معاملات روز چهارشنبه، ارزش معاملات در بازار برق بورس انرژی از ابتدای ماه تا کنون به میزان ۱۷ هزار و ۵۱ میلیارد ریال رسیده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در آخرین روز معاملات هفته قبل تعداد ۱۲ نیروگاه دولتی و ۱۱ نیروگاه خصوصی مشغول عرضه برق بودند که نیروگاه‌های خصوصی با ۳۷۴ هزار و ۳۵۲ مگاوات ساعت حجم بیشتری از معاملات را به خود اختصاص دادند در این بین حجم نیروگاه‌های دولتی ۳۵۶ هزار و ۶۹۹مگاوات ساعت بوده است.

این گزارش اضافه می‌کند در اردیبهشت ماه تمام مبلغ تخصیص یافته برای خرید شرکت‌های توزیع از بازار برق بورس انرژی در حساب وکالتی آنها شارژ شده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه : http://parvandehnews.ir/?p=29433