• امروز : جمعه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 26 - جماد أول - 1445
  • برابر با : Friday - 8 December - 2023
1

اعضای اوپک با تقویت انسجام مانع اختلاف‌اندازی غربی‌ها شوند/ بنای ایران تداوم و تقویت همکاری سازنده با اوپک است

  • کد خبر : 20225
  • ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۴
اعضای اوپک با تقویت انسجام مانع اختلاف‌اندازی غربی‌ها شوند/ بنای ایران تداوم و تقویت همکاری سازنده با اوپک است
رئیس‌جمهور گفت: بعضی از کشورهای غربی به دنبال ایجاد تفرقه و اختلاف در میان کشورهای عضو اوپک هستند که در مقابل اعضای اوپک باید با تقویت انسجام میان خود مانع تحقق این اهداف شوند.

به گزارش پرونده نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، سیدابراهیم رئیسی ظهر امروز (شنبه، ششم خردادماه) در دیدار هیثم الغیص، دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، همکاری سازنده اعضای این سازمان با یکدیگر را عاملی مهم در موفقیت عملکرد این سازمان بین‌المللی دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره همکاری سازنده‌ای با این سازمان داشته و بنای ما تداوم و ارتقای سطح و تقویت این همکاری است.

وی فلسفه تشکیل سازمان اوپک را حمایت از حقوق تولیدکنندگان نفت و ممانعت از تبعیض علیه آنان عنوان و اظهار کرد: امیدوارم اوپک در دوره تازه فعالیت بتواند التهاب‌ها را مهار و آرامش را بر بازار نفت حاکم کند.

رئیس‌جمهوری تصریح کرد: برخی کشورهای غربی به‌دنبال ایجاد تفرقه و اختلاف در میان کشورهای عضو اوپک هستند تا از این طریق منافع خود را تأمین کنند که در مقابل این اقدام‌ها، اعضای اوپک باید با تقویت انسجام میان خود مانع تحقق این اهداف شوند.

ایران همواره همکاری سازنده‌ای با اوپک داشته است

هیثم الغیص، دبیرکل اوپک نیز در این دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یکی از اعضای مؤسس اوپک همواره همکاری مفید، مؤثر و سازنده‌ای با این سازمان و اعضای آن داشته است، یادآور شد: ایران چه در سطح وزیر و چه در سطح فنی همواره در مسیر تقویت انسجام و اتحاد اعضای اوپک عمل کرده است.

وی همچنین با تشریح وضع بازار نفت گفت: امیدوارم با وحدت‌نظر میان اعضای اوپک و بهره‌مندی از حمایت‌ها و همکاری‌های سازنده جمهوری اسلامی ایران بتوانیم آرامش را بر بازار حاکم کنیم.

لینک کوتاه : http://parvandehnews.ir/?p=20225