• امروز : جمعه - ۱۱ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 9 - جماد أول - 1444
  • برابر با : Friday - 2 December - 2022
3
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران:

حدود ۴۰۰ قلم داروی ضروری و پرتکرار به تدریج در لیست بیمه‌ای قرار می‌گیرد

  • کد خبر : 10365
  • ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۵
حدود ۴۰۰ قلم داروی ضروری و پرتکرار به تدریج در لیست بیمه‌ای قرار می‌گیرد
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: نزدیک به ۴۰۰ قلم داروی ضروری و پرتکرار به تدریج در لیست بیمه‌ای قرار می‌گیرد.

به گزارش پرونده نیوز از پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، محمد مهدی ناصحی افزود: در حال حاضر از ۳ هزار و ۹۰۰ قلم دارو در فارماکوپه نزدیک به ۲ هزار قلم دارو تحت پوشش بیمه است که داروهای ضروری و پرتکرار است، لذا نزدیک به ۴۰۰ قلم داروی ضروری و پرتکرار دیگر  نیز به تدریج تا پایان سال جاری تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

وی، درباره پرداخت مطالبات طرح دارویار توسط سازمان بیمه سلامت ایران، اظهار داشت: پرداختی ما به التفاوت ارز دارو و سهم سازمان در دو ماه گذشته بلافاصله انجام شده است، درنظر داریم  با توجه به منابعی که در اختیار داریم بلافاصله پس از پایان شهریور ماه نیز بلافاصله بتوانیم در سراسر کشور مطالبات داروخانه ها را پرداخت کنیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: تمام مطالبات پرداخت شده و درحال حاضر منتظر اسناد هستیم، هر سندی  توسط بیمارستان دولتی، خصوصی و یا مراکز سرپایی  ارسال شود؛ پرداختی ها صورت می گیرد؛ خوشبختانه همکاری سازمان برنامه تاکنون قابل قبول بوده و تخصیص ها به موقع  انجام شده است.

وی تصریح کرد: حتی برای مطالبات شهریور بیمارستان های دولتی و خصوصی نیز ۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان به سازمان تخصیص پیدا کرده که در صورت ارسال اسناد مطالبات پرداخت می شود.

ناصحی تاکید کرد: اسناد سرپایی به صورت الکترونیکی ارسال می شود، اما اسناد بستری به شکل الکترونیک آفلاین است؛ لذا پس از جمع بندی پرداختی ها به صورت الکترونیک صورت می گیرد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه، برای مرداد ماه سازمان بیمه سلامت حدود ۵۰۰ میلیارد تومان دربخش سرپایی درمجموع سهم سازمان و سهم ما به التفاوت ارزی را پرداخت کرده است، اظهار داشت: در بخش بستری دارویی نیز همین میزان هزینه نزدیک به ۵۰۰ میلیارد تومان درماه وجود دارد که در مجموع می توان گفت بیمه سلامت هزار میلیارد تومان با این داروهای تحت پوشش و ما به التفاوت ارز در کشور پرداخت می کند، یعنی سهم بیمه سلامت تاکنون منهای ملزومات و تجهیزات پزشکی ماهانه حدود هزار میلیارد تومان است.

وی گفت: جهت کاهش مشکلات مردم در بحث پوشش بیمه ای داروها، معاونت درمان وزارت بهداشت باید تعاریف و پروتکل های مربوط را تدوین کند و طبق این پروتکل ها در سامانه های بیمه سلامت قواعدی جاری می شود، لذا مشکلات را مرتفع خواهیم کرد.

لینک کوتاه : http://parvandehnews.ir/?p=10365