• امروز : دوشنبه - ۱۰ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : 9 - رجب - 1444
  • برابر با : Monday - 30 January - 2023
2
کارشناس بازار ارز دیجیتال در گفتگو با پرونده نیوز؛

روند صعودی بازار ارز دیجیتال در گرو ریزش سریع است / عدم نظارت کافی در ارزهای دیجیتال زیرزمینی

  • کد خبر : 12839
  • ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۳
روند صعودی بازار ارز دیجیتال در گرو ریزش سریع است / عدم نظارت کافی در ارزهای دیجیتال زیرزمینی
کارشناس بازار ارز دیجیتال گفت: با ریزش سریع تر و زودتر بازار ارز دیجیتال روند صعودی آن آغاز می شود.

نیما اسماعیلی، کارشناس بازار ارز دیجیتال، در گفتگو با پرونده نیوز، در خصوص ریزش ارز دیجیتال، اظهار داشت: ما در حال حاضر در آخرین موج نزولی قرار داریم با ریزش سریع تر و زودهنگام تر بازار، روند صعودی آغاز می‌شود، ممکن است، در دو یا سه ماه آینده روند صعودی خود را شروع کند؛ اما احتمالاً از ۱۶ هزار دلار نباشد، از ۱۲ یا ده هزار دلار آغاز شود.
وی، درخصوص ادامه روند نزولی بازار ارز دیجیتال، عنوان کرد: ریزش این بازار در ادامه روندهای نزولی قرار گرفته است و بازار در یک سال گذشته مرحله را طی کرده است که شرکت ها متضرر شدند، در مرحله بعدی ممکن است، کلاهبرداری هایی هم پیش بیاید و پروژه‌هایی شکست بخورند و ورشکسته شوند، فعلاً نقطه اوج ریزش را مشاهده می کنیم، احتمالاً پلتفرم های دیگر هم به آن بپیوندند.
کارشناس بازار ارز دیجیتال، گفت: بازار مثبت نیست و با ریزش هایی که اتفاق افتاده و در ادامه آن ورشکستگی هایی که بوده، فرار سرمایه گذار در آن بیشتر دیده می شود، ممکن است سرمایه ها را بلوکه کنند، در مرحله ای هستیم که ممکن است، خریدار عمده باشد، چون برای مردم و موسسات میانی ترسی ایجاد شده است که از این بازار خارج شوند و در نهایت سرمایه گذاران اصلی در محدوده ۱۴ یا ۱۰ هزار دلار خریداری کنند.
وی در خصوص اینکه چرا بازار نزولی شده است؟ تاکید کرد: در حال بازار روند های مختلفی را طی می کند، اکنون به لحاظ زمانی در شرایط نزولی قرار دارد با تکنیکال و علم تکنیکالیست می توانستیم، این روند را پیش بینی کنیم، در گذشته هم اتفاق افتاده بود، در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ ریزش های زیادی را شاهد بودیم، همان روال مطرح شد، اکنون در اقتصاد کلان بعد از کرونا بسیاری از کشورها به چاپ پول روی آوردند و بعد از آن کشورهای غربی حتی در کشوری مانند آمریکا سیاست های انقباضی را در پیش گرفتند و باعث شدند، پول جمع آوری شود و ارز های دیجیتال را با بحران روبرو کردند.
اسماعیلی ، در خاتمه، در خصوص ارز های دیجیتال زیرزمینی و هشدارهایی که در این خصوص داده می‌شود ، خاطرنشان کرد: ارزهای دیجیتال زیرزمینی همیشه بودند، غیرمرتبط و متمرکزهستند، همین بیت کوین‌ها خالقی دارد؛ اما ناشناخته، مزیتی و ایرادهایی دارد، مزایای آن را همه می دانند به خاطر آن به این بازار آمدند؛ اما برای اینکه ماهیت ناشران ناشناخته است. ارزهایی که زیر زمینی هست نظارت خاصی برای آن وجود ندارد، مثلاً پروژه لونا با وجود اینکه قدرتمند بود ولی نتوانست دوام بیاورد. اما پروژه های زیرزمینی پروژه هستند که خیلی هزینه نکردند، بیشتر در گروه و کانال های تلگرامی فعال هستند و شرکت مشخصی ندارند، قدرتمند نیستند ، جذب سرمایه می کنند، از مردم پول هایشان را می گیرند و به نوعی فرش زیر پای شان را در می آورند ، نمی‌توان به آنها خیلی اعتماد کرد.

لینک کوتاه : http://parvandehnews.ir/?p=12839