• امروز : جمعه - ۹ آبان - ۱۳۹۹
  • برابر با : 14 - ربيع أول - 1442
  • برابر با : Friday - 30 October - 2020
0

واشنگتن نگران وضعیت کرونا در ایران است .

  • کد خبر : 2043
  • ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
واشنگتن نگران وضعیت کرونا در ایران است .

مورگان اورتاروس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در صفحه توئیتر خود نسبت به وخیم شدن شرایط کرونا در ایران واکنش نشان داد . به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی ” پرونده ” به نقل از خبرگزاری فارس: اورتاگوس در نیمه شب چهارشنبه در صفحه توییتر خود اظهار کرد : آمریکا از وخیم شدن شرایط […]

مورگان اورتاروس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در صفحه توئیتر خود نسبت به وخیم شدن شرایط کرونا در ایران واکنش نشان داد .

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی ” پرونده ” به نقل از خبرگزاری فارس: اورتاگوس در نیمه شب چهارشنبه در صفحه توییتر خود اظهار کرد : آمریکا از وخیم شدن شرایط کووید-۱۹ (کرونا) در ایران نگران است و ما پیشنهاد خود برای کمک را که برای بار نخست در ماه فوریه مطرح کردیم تکرار می‌کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه پیشنهاد کمک به ایران را در شرایطی داده است که تهران بارها نسبت به تحریم های غیرقانونی و یک جانبه ایالات متحده اعلام کرده که شرایط مبارزه با ویروس کرونا را در ایران دشوار کرده و خواستار تعلیق تحریم ها شده است . با این حال واشنگتن با ادعای کمک به ایران در پاسخ درخواست ایران فشار بیشتری وارد کرده است.

به همین دلیل ایران و ده ها کشور دیگر روز دوشنبه خواستار تعلیق تحریم های آمریکا برای مبارزه با همه گیری ویروس کرونا در کشور ها شدند.

پیش از این هم بسیاری از کشور ها خواستار لغو تحریم های بین المللی به منظور کنترل بحران شیوع کووید-۱۹ شدند .

از سوی دیگر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حالی از شرایط شیوع ویروس کرونا در ایران ابراز نگرانی می‌کند که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به حدود ۷ میلیون و پانصد هزار نفر رسیده و تلفات کرونا نیز در این کشور از ۲۱۰ هزار نفر فراتر رفته است

همچنین در حال حاضر۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مبتلا و ۲۱۰ هزار نفر تلفات ویروس کرونا در آمریکا هست که این به معنای سیاست ادعایی واشنگتن و اورتاگوس هست.

 

لینک کوتاه : http://parvandehnews.ir/?p=2043

برچسب ها